Plan D: Schleswig-Holstein rundt

Sol på soldekk.

To på tur er på hjul igjen etter to uker med arbeid og hvile. Sommeren er på ingen måte slutt, og etter å ha vurdert smittekart for Nord-Europa bestemte vi oss for å droppe plan C og gå for plan D.

Vi skal på en to ukers tur til nærmeste «grønne område» som er Tyskland. Vi hadde en plan tidligere i år (og i fjor) om å sykle hjemmefra, gjennom Sverige til Ystad og ta ferga over til Bornholm. Etter noen dager tenkte vi å ta nok en ferge videre til Sassnitz og komme østfra til Kiel. En passelig lang tre ukers tur.

Seinere – mens vi venter på maten.

Men smittekartet for Sverige og Danmark ble stadig rødere, så vi bestemte oss for å safe og ta ferga direkte til Kiel. Foreliggende plan er en rundtur i Schleswig – Holstein, med retur med Kielferga. Det vil innebære både nytt og noe gammelt – steder vi ennå ikke har vært, og steder vi tråkket forbi i regnet i 2010.

I skrivende stund på Soldekket på Color Magic. I morgen er planen å ta til høyre i retning Flensburg. Følg med –

Kari

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s