Så langt alt vel (vi starter i overmorra)

Barcelona og Sagrada Familia i fjor

Vi har verken punktert, mista pedaler, blitt plaga av varmen eller frastjålet noe som helst på årets sommertur. Ennå. Den starter om to dager.

På lørdag drar vi tilbake dit vi slutta i fjor. Vi flyr til Barcelona for å tråkke oss til, eller i retning, Lyon. Hjemturen blir med tog og båt denne gangen, så får vi testa ut sykkel på tog i Frankrike, Tyskland og kanskje Danmark. Før den tid har vi kanskje hilsa på Stein, vi har bada en hel del, vi har angra på hele greia for så å bli fornøyde igjen, vi har sett igjen steder vi var i 2010 og sykla i nye områder, og vi har smakt oss gjennom ikke ubetydelige mengder med vin.

Sykkelfri lørdag i Finnemarka

Oppladinga var først en vårtur i en sirkel på Sjælland. Så var det bratt opp og vått ned til Statnett-hytta ved Dobletjern i Finnemarka og tilbake igjen etter en sykkelfri lørdag. Hjemturen gikk via Slemmestad, som for tida bare er et enormt hull i bakken og en brakkeby. Det var ikke et blivende sted for å vente i timesvis på båten til Oslo. Derfor forlot vi stedet og opprinnelig plan og sykla helt hjem mens været gradvis ble bedre. Begge turer gikk aldeles strålende, så alderen tynger ikke mer enn alder skal gjøre.

Nå gjenstår bare en dag på jobben, litt pakking og fredagspizza, så ses vi i Barcelona…

Roar

 

 

4 tanker på “Så langt alt vel (vi starter i overmorra)

  1. Ønsker dere en spennende og fin tur🚴🏽‍♂️👏😊følger Dere videre. Hvor lenge blir dere på tur
    Og hvor lange dagsetapper tenker dere

    Liker

Legg igjen en kommentar